Branik Swimming Club, Maribor
Member of
Slovenian Swimming Association

  Plavalni klub Branik Maribor, Koroška cesta 33,  2000 Maribor, Slovenia
  Ph/GSM: +386 2 42 93 166 / +386 41 336 073   fax:  +386 2 42 93 262   e-mail: barbara.spicka@ecolab.com


Medjunarodni miting "Maribor Open 2003"
International Swim Meet Maribor Open 2003

(As on the circumstance that the main interest exists by domestic swim fans, this page is mainly arranged in serbian language...)

   Izvanredna plivacka manifestacija u Mariboru, koja ce nasim sportistima ostati dugo u secanju... Posebnu pocast, svi ucesnici mitinga imali su prisustvom najboljih slovenackih zvezda i evropskih sampiona u takmicarskom delu: Petera Mankoca (oborio drzavni rekord Slovenije 50 delfin - 24.19), Blaza Medveseka, Anje Klinar, Emila Tahirovica... 
 
   Poseban kvalitet manifestaciji su dali najmladji plivaci Slovenskih klubova oborivsi nekoliko pionirskih drzavnih rekorada Slovenije: Ana Ribnikar (1991) PK "Merit-Triglav" u disciplinama 50 ledjno - 32.58, 100 ledjno 1:09.83 i 200 ledjno 2:28.72; Pia Visocnik (1991) PK "Branik" 1500 kraul 18:31.90; Petric Jan Karel (1991) PK "Merit-Triglav" 200 ledjno 2:30.35; PK "Fuzinar" u stafetama 4x50 mesovito decaci 2:14.34 i devojcice 2:13.85;  Dugonjic Damir, Vovk Robi... 
Swim Star 2000 Team in Maribor
Pristan pool, Dec. 21, 2003
Mr. Danilo Salamon President of SC "Branik", Maribor
with
Igor Rašula participant of the SC Swim Star 2000
 
  PK "Swim Star 2000" izrazava ovom prilikom posebnu zahvalnost organizatorima na zaista izvanrednom gostoprimstvu i vrhunskim uslovima za takmicenje, organizaciji i realizaciji ovog mitinga... 

Complete Photo Gallery of the Meet is available now...
Klikni gore - kompletna foto galerija sa mitinga je pripremljena... 
 Day - 2  Results of the finals - rezultati finala
Swim Star 2000
S.Pamucina. I.Rasula, S.Sosic
  Stevan Sosic 4-ti u 400 m mesovito blizu Drzavnog kad. rekorda (5:08.09)
   U pre-podnevnim kvalifikacijama Igor Rasula se u taktickoj trci, u 400 m kraul plasirao u finale kao 6-ti... I u finalu 6-to mesto u apsolutnoj konkurenciji, sa solidnim vremenom (4:28.74)
  Stevan Sosic je u posle-podnevnom delu isplivao 400 mesovito izuzetno dobro, osvojivsi drugo mesto u M2 kategoriji  i ukupno 4-to vreme u apsolutnoj konkurenciji (5:08.09 - samo 24/100 dela sekunde slabije od drzavnog rekorda S. Higla 5:07.85)
  SCG reprezentativac Igor Beretic (PK "Vojvodina"), u finalnoj trci 50 m ledjno osvojio je drugo mesto (u pre-podnevnim kvalifikacijama bio je prvi u vremenu 27.60): 1/ B.Medvesak 26.69;   2/ I.Beretic 27.34;  3/ M.Milenkovic 27.76 ).
   
  Results of  400 m IM Men Final - rezultati finala 
1. KERIN ROK          83  KK   0:29.52  1:06.28  1:46.59  2:25.63  3:07.89  3:51.37  4:24.22  4:57.35   602
2. MONOK DAVID        87  ZAL  0:30.39  1:06.37  1:46.37  2:25.35  3:08.86  3:52.19  4:26.31  4:58.54   595
3. JUKIC DINKO        89  SCA  0:30.03  1:06.36  1:45.80  2:23.97  3:07.39  3:51.24  4:26.25  4:59.79   588
4. SOSIC STEVAN       87  SSB  0:30.41  1:07.80  1:47.56  2:27.30  3:12.03  3:57.98  4:33.19  5:08.09   541
5. ŽBOGAR ROBI        89  RR   0:30.85  1:08.49  1:47.97  2:28.05  3:16.34  4:06.10  4:42.83  5:19.19   487  LMT
6. FAJFAR ALJAŽ       89  RR   0:32.87  1:12.66  1:54.29  2:35.63  3:22.36  4:09.63  4:46.14  5:21.98   474  LMT

  Results of  400 m Free Men Final - rezultati finala 
1. TURK LUKA           86  RR   0:29.46  1:01.31  1:32.94  2:05.30  2:36.32  3:07.47  3:38.26  4:08.67  693
2. TRNOVLJAKOVIC DAVOR 86  ZMT  0:29.66  1:02.03  1:34.36  2:07.27  2:39.64  3:12.05  3:44.94  4:15.35  640
3. DACAR ANŽE          85  RR   0:29.36  1:01.34  1:33.32  2:05.53  2:37.17  3:09.46  3:42.32  4:15.58  639
4. NOC GASPER          86  RR   0:29.88  1:02.63  1:36.37  2:10.46  2:44.96  3:19.83  3:53.66  4:27.74  555
5. POGACNIK NEJC       87  RR   0:28.73  1:00.76  1:33.82  2:07.80  2:42.99  3:19.70  3:56.77  4:27.99  554
6. RASULA IGOR         86  SSB  0:30.33  1:04.17  1:37.25  2:11.27  2:45.50  3:20.41  3:55.27  4:28.74  549
7. BOMBEK MATEJ        88  BM   0:30.27  1:03.84  1:37.95  2:12.98  2:48.21  3:23.89  3:59.80  4:35.21  511
8. VIVODA LUKA         89  KK   0:30.61  1:05.14  1:40.31  2:16.03  2:51.75  3:27.97  4:03.68  4:38.55  493


  Day - 1  Results of the finals - rezultati finala
Stevan Sosic
S. Sosic
  Stevan Sosic u finalu - ukupno 8-mi sa novim licnim rekordom 2:25.00
  Prvog dana takmicenja nasi predstavnici nastupili su u disciplinama 200 m kraul (Rasula) i 200 m mesovito (Sosic).. Iako sa nesto slabijim isplivanim vremenom od njegovih mogucnosti (2:06.07), Rasula je u apsolutnoj konkurenciji zauzeo  10-to, a u svojoj M2 kategoriji ukupno 5-to mesto
  Sosic je plivao u disciplini 200 m mesovito u kvalifikacijama izuzetno dobro, u svojoj M2 kategoriji zauzeo 4-to mesto i sa vremenom 2:26.75 kao 8-mi usao u finale. U posle-podnevnom finalu nas takmicar je ponovio dobro plivanje u vremenu licnog rekorda 2:25.00
  SCG reprezentativac Igor Beretic (PK "Vojvodina"), u finalnoj trci 100 m ledjno osvojio je drugo mesto (poredak istovetan kao i u pre-podnevnim kvalifikacijama): 1/ B.Medvesak 55.86;   2/ I.Beretic 57.93;  3/ M.Milenkovic 59.38 ).

  Results of  morning prelims - rezultati kvalifikacija
   Stevan Sosic (qualified for final)   Igor Rasula
  200 m Ind. Medley Men - Absolute
 1. ZDEŠAR BOJAN      84  IL   0:29.60  1:05.19  1:46.71  2:18.92  615
 2. MILENKOVIÈ MARKO  76  MTK  0:29.64  1:04.75  1:45.35  2:19.34  610
 3. KERIN ROK         83  KK   0:29.44  1:06.79  1:47.72  2:19.64  606
 4. MONOK DAVID       87  ZAL  0:29.16  1:06.30  1:49.12  2:21.76  579
 5. JOST MIHA         86  MNC  0:28.92  1:05.94  1:46.07  2:22.39  571
 6. MARTINÈIÈ IZTOK   87  FR   0:29.06  1:05.91  1:48.92  2:22.45  571
 7. JUKIÆ DINKO       89  SCA  0:29.27  1:07.24  1:49.45  2:23.82  555
 8. SOSIÆ STEVAN      87  SSB  0:29.86  1:06.05  1:52.53  2:26.75  522
 9. POGORELEC ANDREJ  87  BM   0:30.27  1:08.61  1:52.31  2:26.83  521
10. SCHMIDT OLIVER    89  USC  0:30.15  1:09.66  1:53.83  2:27.99  509
11. VASARI IVAN       81  USC  0:31.90  1:13.01  1:58.10  2:33.86  453
12. FAJFAR ALJAŽ      89  RR   0:33.05  1:13.27  2:01.21  2:36.72  429
13. HOREJSI KONSTANT  82  USC  0:31.99  1:13.38  2:02.20  2:39.51  406
14. LUGONJIÈ UROŠ     89  RR   0:35.73  1:21.02  2:07.67  2:45.18  366
 -  VOVK ŽIGA         88  RR   -:--.--  -:--.--  -:--.--  -:--.--  DIS

  Igor Beretic (SC "Vojvodina") - qual. for final
 100 m Backstroke Men  - Absolute
1. MEDVEŠEK BLAŽ            80  IL   0:29.37  0:59.50       731
2. BERETIÆ IGOR             81  VNS  0:28.97  0:59.93       715
3. MILENKOVIÈ MARKO         76  MTK  0:30.12  1:03.26       608
  200 m Free Men Absolute
 1. TURK LUKA       86  RR   0:28.70  0:58.45  1:28.77  1:58.96  669
 2. FORTUNA JURE    77  LL   0:27.59  0:57.39  1:28.28  1:59.15  666
 3. JEDLOVÈNIK UROŠ 88  LL   0:28.57  1:00.32  1:29.83  1:59.53  660
 4. KERIN ROK       83  KK   0:27.82  0:58.04  1:29.42  1:59.92  653
 5. DACAR ANŽE      85  RR   0:29.13  0:59.68  1:30.40  2:00.11  650
 6. POGAÈNIK NEJC   87  RR   0:28.08  0:58.83  1:30.66  2:01.71  625
 7. UÈAKAR TEVŽ     87  OL   0:28.65  0:59.96  1:31.26  2:02.65  611
 8. ŠILJEG UROŠ     88  OL   0:28.90  1:00.91  1:32.70  2:04.56  583
 9. NOÈ GAŠPER      86  RR   0:28.63  1:00.47  1:33.09  2:05.95  564
10. RASULA IGOR     86  SSB  0:29.51  1:00.78  1:34.05  2:06.07  562
11. SCHMIDT OLIVER  89  USC  0:29.33  1:01.47  1:34.54  2:07.59  543
12. VUJASIN SRÐAN   88  BL   0:29.19  1:01.67  1:35.94  2:09.47  519
13. ŽBOGAR ROBI     89  RR   0:28.93  1:01.50  1:35.99  2:09.57  518
14. ŠALAMON TINE    88  BM   0:30.39  1:03.24  1:36.88  2:09.96  513
15. HROVAT GAŠPER   88  RR   0:30.15  1:03.79  1:38.87  2:13.81  470
16. GOTOVUŠIÆ EMIR  89  ZMT  0:29.52  1:03.46  1:38.58  2:14.00  468
17. VIVODA LUKA     89  KK   0:30.53  1:04.62  1:40.05  2:14.75  461
18. PRETNAR ANŽE    88  RR   0:31.73  1:07.51  1:43.79  2:19.32  417
19. LAHOVIÈ MARCEL  88  BM   0:32.80  1:09.24  1:46.74  2:24.19  376
20. POGAÈAR JUŠ     90  RR   0:32.69  1:10.51  1:49.40  2:26.44  359
21. ZUPANÈIÈ ŽIGA   90  RR   0:32.92  1:10.46  1:49.35  2:27.26  353 

  The Complete official results may be found at PZS Timing (at Slovenian Swimming Association)


 
"Swim Star 2000" SC, Belgrade
Slavko Pamucina, Coach, Igor Rasula and Stevan Sosic
   (Beg. Dec. 18, 2003) - Zahvaljujuci izuzetno ljubaznom pozivu G-dina Duska Visocnika, poslenika PK 'Branik' i G-dina Silva Liposeka direktora mitinga, preporucili smo vam i prezentovali u Srbiji i Crnoj Gori jedan od najinteresantnijih medjunarodnih plivackih 'Age Group' mitinga koji se do kraja kalendarske godine odrzava u Sloveniji. Na novo izgradjenom olimpijskom bazenu 'Pristan' u Mariboru...  20-21, decembra 2003.god... Delegaciju naseg kluba cine: Igor Rasula (1986) i Stevan Sosic (1987) u muskoj kategoriji (M2), predvodjeni trenerom i oficijelnim delegatom G-dinom Slavkom Pamucinom.
 
  Pored predstavnika naseg kluba, Srbiju ce predstavljati i SCG rekorder i seniorski reprezentativac Igor Beretic (PK "Vojvodina", Novi Sad), koji ce nastupati u disciplinama 50 m i 100 m ledjno.
 
  Budite ovih dana sa nama, izvestavacemo vas o svim aktuelnostima iz Maribora, a kompletni rezultati bice dostupni vec u ponedeljak 22/12/2003




Welcome to 
Maribor 
Pristan Pool,
Maribor


  Budite sa nama i bicete i vi u Mariboru... posebno zato sto je ovaj miting jedan od najbolje organizovanih plivackih manifestacija u sirem regionu... Prenosimo vam i zvanicnu informaciju organizacionog odbora da ce ovaj miting biti direktno prenosen od strane Televizije Slovenije, a da ce strucni konsultant i komentator citavog toka takmicenja biti i nas prijatelj i jedan od najcenjenijih plivackih trenera Slovenije G-din Darjan Petric... Ako zelite da upoznate Maribor i njegove znamenitosti kliknite na link ili gore na grb grada. Dobrodosli....

    Oficijelni program, propozicije, satnica / Official program, proposition, schedule (Word .doc file)
                                        
     
• Starosne kategorije / Age categories:
muški / male: 
 
žene / female:
M3  1989, 1988
 
W3  1991, 1990
M2  1987, 1986
 
W2  1989, 1988
M1  1985 i stariji/and older
 
W1  1987 i starije/and older

• Discipline i limiti / Disciplines and Standards:

 
muški / male
žene / female
50 m kraul / freestyle
00:27,5
00:31,0
100 m kraul / freestyle
01:00,0
01:05,0
200 m kraul / freestyle
02:10,0
02:23,0
400 m kraul / freestyle
04:40,0
05:00,0
800 m kraul / freestyle
----
10:10,0
1500 m kraul / freestyle
18:30,0
-----
50 m ledjno / backstroke
00:31,0
00:36,0
100 m ledjno / backstroke
01:11,0
01:16,0
200 m ledjno / backstroke
02:30,0
02:42,0
50 m delfin / butterfly
00:29,0
00:33,5
100 m delfin / butterfly
01:06,0
01:14,0
200 m delfin / butterfly
02:27,0
02:44,0
50 m prsno / breaststroke
00:34,0
00:39,0
100 m prsno / breaststroke
01:18,0
01:24,0
200 m prsno / breaststroke
02:47,0
03:00,0
200 m mešov. / medley
02:33,0
02:40,0
400 m mešov. / medley
05:15,0
05:40,0
        
 Add info:  Prof. Silvo Lipošek, Coach E-mail: mojca.liposek-zrim@guest.arnes.si or Web: www.plavalniklub-branik.si
 

Za sve informacije u vezi ovog i drugih mitinga u Sloveniji obratite nam se elektronskom postom: rasula@beotel.net 

© 1999-2003 Copyright by Swim Star 2000 SC, and MGI Marketing Agency, Belgrade